All deleted tweets from politicians

@bassinfusion Much to learn, you have! Не знаеш доволно да отфрлиш став паушално, како што неможе да биде аргумент тип кој брани локална пропаганда со измислен речник за капитализам/пазари. Услов за учење е скепса кон сопствени ставови. Јас имам студирано за Кина и источна Азија, работам...

RT @KoronavirusMK: Ви благодариме што ги почитувате мерките. Ќе успееме и ќе се заштитиме од коронавирусот, само ако секој од нас е многу внимателен и одговорен. #КоронавирусМК #KoronavirusMK #ЗаштитиСе #СедиДома #2м https://t.co/hPR2VWucDe

RT @o_spasovski: Дебар и Центар Жупа го поминаа најтешкото. Далеку е од тоа дека кризата е завршена, НО, посебните мерки што ги опфаќаше кризната состојба и целосната изолација овие општини, ги дадоа резултатите. Кризната состојба во овие две општини ја прогласуваме за завршена. https://t.co/6FpdoUlCa6

RT @MKDDiablo: Не знам точно што се случува на видеово, но згрозен сум од вакви пички што се иживуваат и тепаат девојки и жени. Од тоа што разбрав, девојката затруднела, и мангупот и вика да го заборави и да не го бара никогаш! Споделете!!! https://t.co/MlDr13uHyQ

RT @_Bradestiot: Шекеринска е изненадена што ВМРО ДПМНЕ поставува услови за да оди на избори. Ај да ја потсетиме неа, како ТАА поставуваше услови за изборите во 2016: youtube.com/watch?v=PwuWkz…

Ја разбирам нервозата во СДСМ и фактот што ситуацијата им бега од контрола, но не ја разбирам потребата да лажат, надсихорнизираат и додаваат. Тоа што така бурно реагираат значи само едно, дека сме погодиле во центарот. bit.ly/33A8CUC https://t.co/aREYnXlKuw

RT @nema_greshka: RT @nema_greshka: @BazeLazevski некој ќе биде бе златен. Дали вие што глумите монопол на твитер или јас ќе видиме. Здравје. Дотогаш: почит …

Активисти на грчки невладини организации нападнати од локални жители на пристаништето на остр. Лезбос, затоа што им помагале да се укотват на пристигнатите мигранти.

RT @amaterism: RT @amaterism: Е добро де што се плашиш, па ти си транспарентен и чесен човек. #КакоБиБилоДоброДаОпичиСегаЕднаБомбаОдТојРазговор https://t…

Почитувани граѓани, нашата заложба за градење незавизсни јавни обвинителства-успева.Тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата - ИЗГУБИЈА! Правда ќе има, правдата доаѓа. Затоа, ве повикувам денеска со почеток во 18 часот да се приклучите на Маршот „Чекориме за правда“!