All deleted tweets from politicians

RT @VFilipche: Состојбата со коронавирусот во земјата до 10.00 часот 19 новозаболени на коронавирус - бројката на дијагностицирани пациенти во земјата е 67 лица Министерството за здравство информира дека вчера попладне и во текот на ноќта преку ИЈЗ на коронавирус беа тестирани 71 лице. https://t.co/MqwHXthBUu

RT @ZdravstvoMK: До 16:00 часот дијагностицирани се 6 нови пациенти, заболени со коронавирус. Вкупната бројка на заболени од овој вирус е 48. zdravstvo.gov.mk/sostojbata-so-… https://t.co/o0aiXHrgqy

RT @Zoran_Zaev: Ве повикувам сите правдољубиви луѓе, утре – понеделник, во 18 часот, пред Собранието на Република Саеверна Македонија, да чекориме во име на правдата. Ве повикувам да се приклучите кон Маршот „Чекориме за правда”. https://t.co/oGslzFfT9h

RT @MickoskiHM: RT @MickoskiHM: Вечерва гостувам во @TopTemaTelma на ТВ Телма со Наташа Стојановска. Следете нѐ во 19:15 часот.

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Ве покануваме денес од 18 часот во домот на Култура во Битола да зборуваме за реализираните и планирани мерки во областа на енергетиката. Заедно да ја креираме програмата со која во следните четири години ќе продолжиме да ја развиваме државата. #Агенда2024 #СДСМ https://t.co/Z0Hi5rosxM

Денеска, 29.01.2020 година (среда), со почеток од 10:00 часот, на паркингот пред Аква паркот (во Спортскиот центар „Борист Трајковски“), ќе се одржи презентација на новата механизација за почист Карпош. bit.ly/2RWFHoi

Денеска, 29.01.2020 , со почеток од 10:00 часот во просториите на урбаната заедница „ Кузман Јосифовски- Питу“ ( ул. Стрезово 7, веднаш до средното училиште „ Лазар Танев“), ќе се одржи триесет и четвртата седница на Советот на Општина Карпош. bit.ly/2O5IdXW

Ве известуваме дека утре, 19.01.2020 година (недела), од 12:00 часот на железничкиот мост во населбата Хром, на границата меѓу Општина Карпош и Ѓорче Петров ќе се одбележи верскиот празник Богојавление – Водици. bit.ly/30CviCa

Од 30 април до 3 мај, од 9:30 до 17:30 часот, бесплатни билети за литургијата со Папата Франциск ќе можат да се подигнат од три дополнителни локации во центарот на Скопје. За повеќе информации: ➡️ vlada.mk/node/17663

RT @gogamkd: #ТатковинатаПовикува 🇲🇰 денес сабота сите во 19 часот пред владата на Република Македонија. Парите и името да го вратите! #ПравдаЗаМакедонија 🇲🇰 https://t.co/y3B7Sue69C