All deleted tweets from politicians

RT @PapaMKD: Само што слета авионот на Папата Франциск на Интернационалниот аеродром „Скопје“. #ApostolicJourney #PapaMK https://t.co/YQ30J…

RT @PapaMKD: Папата Франциск беше пречекан на аеродромот Скопје од претседателот Иванов и премиерот @Zoran_Zaev. #ApostolicJourney #PapaMK…

Од 30 април до 3 мај, од 9:30 до 17:30 часот, бесплатни билети за литургијата со Папата Франциск ќе можат да се подигнат од три дополнителни локации во центарот на Скопје. За повеќе информации: ➡️ vlada.mk/node/17663

По повод историската апостолската посета на Папата Франциск, денеска на прес-конференција државниот секретар на МНР, Виктор Димовски и Монс. Киро Стојанов, скопски бискуп и струмичко-скопски епарх, информираа за програмата на претстојната посета. ➡️ vlada.mk/node/17227 https://t.co/xq5FKE3wsV