All deleted tweets from politicians

Politicians

skunovska

Актер, Драмски театар-Скопје Поранешен пратеник во Собранието на Република Македонија / Actress, Former MP

RT @mila_carovska: За што ќе се борам во Собранието? За 50-50, за силни жени кои рамноправно учествуваат во создавањето на силно општество. За слободата и демократијата, против сиромаштијата и нееднаквоста. Верувам дека #можеме уште повеќе и уште подобро! https://t.co/1bYqeAKHt1

RT @Zoran_Zaev: ✅ Ги укинуваме патните трошоци за пратениците во Собранието. ✅ Воведуваме законска обврска за јавна објава на сите службени трошоци на сите функционери во извршната, локалната и судската власт. #Можеме уште повеќе, уште подобро! 👉 mozeme.mk/red-disciplina… https://t.co/iKt3NyUyUF

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ гласаа за распуштање на Собранието со цел распишување избори, влегоа во техничка влада која треба да организира избори и поднесоа кандидатиски листи за избори. ВМРО-ДПМНЕ има и свој реден број на гласачкото ливче.

RT @Zoran_Zaev: Заедно да чекориме од местото каде се изгласа Законот за јавно обвинителство – од Собранието, до местото каде треба да ги видиме конечните правни разрешници – судот! Се гледаме утре во 18 часот пред Собранието, чекориме за правда!

RT @Zoran_Zaev: Ве повикувам сите правдољубиви луѓе, утре – понеделник, во 18 часот, пред Собранието на Република Саеверна Македонија, да чекориме во име на правдата. Ве повикувам да се приклучите кон Маршот „Чекориме за правда”. https://t.co/oGslzFfT9h

Вечерва во Собранието, по однос на предлогот за нејзино разрешување: "Никогаш не сум прекршила ни Устав, ни закон. Баба ми била член на партизански одреди за слободата на Република Македонија. Јас сум Рашела Мизрахи, горда Еврејка од Македонија! Благодарам." https://t.co/UMHEj4eDKt

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Северна Македонија станува 30-та членка на НАТО алијансата! 🇲🇰 Собранието го ратификуваше Северноатланскиот Договор во НАТО Алијансата. Гарантирана е сигурна и стабилна иднина за сегашните и идните генерации! https://t.co/uHXiAAVQLk

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Се отпишуваат над 10 милиони евра долгови на граѓаните. Собранието го изгласа Законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на физички лица. makfax.com.mk/makedonija/%d0…

На денешните пратенички прашања во Собранието информирав за состанокот на Управниот одбор на ЗЕЛС, каде договоривме од 1 јануари 2020 година да се продолжи со следната фаза на децентрализација заради додемократизација на институциите. https://t.co/FJDPJgPQQg

МТСП @mila_carovska: Собранието ги изгласа пакетот на закони за социјалната реформа, исплатата на зголемента помош почнува од идниот месец. #СеГрижиме vlada.mk/node/17875