All deleted tweets from politicians

Politicians

KoceTrajanovski

Градоначалник на град Скопје.

skunovska

Актер, Драмски театар-Скопје Поранешен пратеник во Собранието на Република Македонија / Actress, Former MP

RT @Sekerinska: Нашата прекрасна земја! Нашето Скопје денес е центарот на светот! https://t.co/b5gU6LwftO

RT @PapaMKD: Само што слета авионот на Папата Франциск на Интернационалниот аеродром „Скопје“. #ApostolicJourney #PapaMK https://t.co/YQ30J…

RT @PapaMKD: Папата Франциск беше пречекан на аеродромот Скопје од претседателот Иванов и премиерот @Zoran_Zaev. #ApostolicJourney #PapaMK…

Голем митинг во Скопје, пред Влада, 13 април 2019 година, 20:30 часот. За правда! За татковината! За да изгрее зората! За Македонија! #ТатковинатаПовикува 🇲🇰 https://t.co/USIZUzP8kX

RT @BogdanovskiA: Додека трае овој ВизЕр “шок” да се потсетиме дека Скопје е меѓу ретките во Европа што нема конекција до најважните аеродр…

Од Скопје, вицепремиерот Анѓушев и министерката Дескоска им го честита денешниот празник на сите граѓани од православна вероисповест и како што e симболиката на денешниот празник со водата да ги исчистиме лошите работи, посакаа сѐ што е лошо во нашата држава да се исчисти.

RT @mila_carovska: Доколку забележите бездомно лице, пријавете во центрите за социјална работа и Црвен крст. ➡Скопје: 071 733 171 / 071 41…

На Шилегов полна му беше устата со ветувања за почисто Скопје, а една година со прст не мрдна да преземе соодветни мерки против загадувањето на Скопје. vmro-dpmne.org.mk/pres-centar/so… https://t.co/GmOqgrmbFS

Владина делегација оддаде почит пред споменикот на жртвите од земјотресот во Скопје, во 1963-та годинa. vlada.mk/node/15293

Започна изградбата на нова фабрика на компанијата Мурат Тиџарет во ТИРЗ Скопје 2 со првични 300 нови работни места. vlada.mk/node/15289