All deleted tweets from politicians

RT @BatmanSaysT: Имајќи предвид дека беше во Брисел на 27-ми март, а на 21-ви март самиот тој најави задолжителен карантин за сите кои се врќаат во Македонија... знае ли некој зошто МНР Димитров не е во Епинал/Молика/друг хотел-карантин, туку е... на седници на Влада?!?! https://t.co/mNemLBdu9V

RT @Sekerinska: RT @Sekerinska: Останете дома, почитувајте ги мерките. Сите мерки на следниот линк: vlada.mk/covid19 https://t.co/IvRtxHZZue

RT @Zoran_Zaev: Сите сили ги насочуваме кон заштита на граѓаните и борба со коронавирусот. Денеска повикав да се организира лидерска средба на претседателите на политичките партии на која ќе се разговара за одложување на изборите. Прво здравје - после сѐ друго! ➡️ sdsm.org.mk/News.aspx?idNe… https://t.co/o0BMrBswXe

градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев испрати препораки до сите заедници на сопственици, управители на згради, куќни совети, за подигнување на нивото на хигиена во влезовите. bit.ly/2U90hmg https://t.co/pGUSLzRpXt

Создадени се сите услови да се поправи грешката од октомври минатата година и да се стартуваат преговорите на Европската Унија со Северна Македонија. ➡️vlada.mk/node/20404 https://t.co/wRpJKqyGHG

Денеска пред надлежното Oбвинителство за организиран криминал ги доставивме сите документи кои се сериозни индиции за испумпување народни пари од АД ЕЛЕМ од страна на Христијан Мицкоски.

RT @nema_greshka: RT @nema_greshka: Има нешто групен проект на твитер: „Ај сите да се лижиме кај твитерџија со 10К следачи“ Ту бе! Сега криво ми падна. (не с…

RT @nema_greshka: RT @nema_greshka: Шо е бе ова од ЕУ, од САД, од социјалистичка интернационала сите извале книшки од вмро и сител гледаат. Џубриња!

RT @Zoran_Zaev: Ве повикувам сите правдољубиви луѓе, утре – понеделник, во 18 часот, пред Собранието на Република Саеверна Македонија, да чекориме во име на правдата. Ве повикувам да се приклучите кон Маршот „Чекориме за правда”. https://t.co/oGslzFfT9h

RT @Zoran_Zaev: Целиот наш народ, сите наши граѓани се горди на овој историски успех – Северна Македонија, 30-та земја-членка на НАТО! Заедно сме, рамо до рамо со најсилните, најмоќните демократски држави во светот! 🇲🇰 #МКвоНАТО #MKinNATO https://t.co/wEnmImNgSR