All deleted tweets from politicians

Курбан Бајрам е од редот на највеличествените и најсветите денови. Овој празник за секој исламски верник е водилка да се грижи за семејството, соседите и пријателите, за сите на кои им е потребна поддршка и помош, и за најскапоценото нешто за сите нас, за здравјето.

RT @Zoran_Zaev: Уште 3 дена до победа! На 15 јули секој од нас одлучува за сопствената иднина, за иднината на најблиските и за иднината на земјата. Да не дозволиме да ја прокоцкаме шансата што заедно ја создававме овие 3 години. На 15 јули излези и гласај за број 3, за коалицијата #Можеме! https://t.co/JPE8zifnET

RT @Zoran_Zaev: Вие го давате правецот, од секој од вас зависи дали ќе продолжиме по правиот пат. Денес правиот пат значи ЕУ и НАТО, значи грижа за сите, значи заштита од КОВИД-19, економски раст и повеќе пари за секој. #Можеме https://t.co/q1am9SHmAZ

RT @mila_carovska: Многу малку треба за чиста животна средина. Секој од нас треба да ја препознае својата одговорност. Денеска беше прекрасен ден на Козјак - одлично место за одмор и рекреација на скопјани. Да го чуваме нашето најголемо богатство - природата. https://t.co/9E27BZDFHO

Мицкоски не може да бира дали ќе оди на избори, неговата партија во секој случај ќе се најде на гласачкото ливче. Мицкоски единствено може да бира дали ќе води кампања или не.

RT @KoronavirusMK: Ви благодариме што ги почитувате мерките. Ќе успееме и ќе се заштитиме од коронавирусот, само ако секој од нас е многу внимателен и одговорен. #КоронавирусМК #KoronavirusMK #ЗаштитиСе #СедиДома #2м https://t.co/hPR2VWucDe

Се справуваме со глобална пандемија од коронавирусот и тоа од нас бара крајна одговорност. Mногу е важно секој граѓанин да ги почитува мерките, препораките и задолженијата од надлежните. На тој начин сите го даваме придонесот за заштита на здравјето. cutt.ly/5txCKuJ

RT @nema_greshka: RT @nema_greshka: @BazeLazevski Гледам <3 А Филип не го познавам во секој случај фала шо не запозна. Еве го поздравувам со љубов од тебе @f…

RT @nema_greshka: RT @nema_greshka: За ова шо рипате со навреди на секој твит против Заев и компанија ако не лапнавте мин. 1000 евра срамота. Јас би била увр…

вмро-дпмне иако проба на секој начин да го блокира Законот за отпис на камати и репрограм на долгови на физички лица, Собранието го изгласа. Со ова сите бенефитот ќе го почувствуваат сите граѓани. За граѓаните!