All deleted tweets from politicians

Politicians

VladaMK

Официјален Твитер профил на Владата на Република Северна Македонија.

RT @MilevskaTanja: Хан ги смирува скептиците во ЕУ за преговорите со Северна Македонија mia.mk/2019/04/han-gi…

RT @Zoran_Zaev: Го пречекав мојот пријател и колега Алексис Ципрас. Првиот премиер на Грција кој ја посетил Северна Македонија. Навистина и…

Средба на премиерот @Zoran_Zaev со висока парламентарна делегација од Република Полска: Република Северна Македонија е подготвена за напредок и во европските интеграции. vlada.mk/node/17226

Премиерот Заев прими писмо од поранешниот потпретседател на САД Бајден: Успехот на Северна Македонија е успех и за цела Европа, и тоа е добро за сите vlada.mk/node/17057

RT @BogdanovskiA: Православна црква на Северна Македонија? Вселенската Патријаршија предлага името на новата црква во Украина да биде "Пра…

RT @BaterijaMk: Прогресивните сили на Северна Македонија. Сите до еден ги #Бојкотирам https://t.co/mCcnHcS4uf

Северна Македонија ќе победи - новото мото на Мицко