All deleted tweets from politicians

Politicians

SDSMakedonija

СДСМ е политичка партија во Република Северна Македонија. Основана е во 1991 година. Членка е на Социјалистичката Интернационала и асоцијативна членка на ПЕС.

lj_nikolovski

Генерален секретар на СДСМ/Secretary General of the SDUM

Ја разбирам нервозата во СДСМ и фактот што ситуацијата им бега од контрола, но не ја разбирам потребата да лажат, надсихорнизираат и додаваат. Тоа што така бурно реагираат значи само едно, дека сме погодиле во центарот. bit.ly/33A8CUC https://t.co/aREYnXlKuw

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Прво здравје и безбедни граѓани, после сѐ друго! Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, повика да се организира лидерска средба на која ќе се разговара за одложување на изборите. https://t.co/yVOz8Y5vnD

Во новиот мандат, СДСМ ќе реализира 👇 👉 Минимална плата од 18.000 💰 👉 Просечна плата од 36.000 💰 За 2,5 години остваривме многу, а во наредниот цел четири годишен мандат ќе работиме за граѓаните многу многу повеќе.

RT @Zoran_Zaev: Предизборната коалиција на #СДСМ со движењето #БЕСА е победничка и историска за Северна Македонија. Се обединуваме во заедничките заложби за градење општество еднакво за сите и подобар живот за целиот наш народ. https://t.co/bxWgHUSPkZ

RT @Bojkotirammm: Jimmy Lazovski Вработен во: УБК Член на: ОК Единствена Македонија - Тетово Поддржувач на: СДСМ ИРОНИЈА?! #Некст #Мариниум #ГејФранција https://t.co/angcec7FUL

RT @lj_nikolovski: ✅ СДСМ ја покачи минималната плата. ❌ВМРО ДПМНЕ силно се спротивставуваше и се закануваше дури и со протести. ✅Изгласавме закон за субвенција на придонесите за компаниите кои ќе ја покачат платата до 6.000 денари. ❌ВМРО ДПМНЕ блокираше.

RT @ilijadimovski: Во три години власт на СДСМ не слушнавме дека е запленет ниту еден килограм кокаин... Денес МВР заплени 1,3 тони... Најголема количина било кога запленета во РМ... Слепи ли биле? Или...?

RT @Zoran_Zaev: Владата предводена од #СДСМ материјално обезбеди 12.000 стечајни работници за 2 и пол години, со што покажавме дека вистински се грижиме за најранливите. Ја повикувам министерката Мизрахи, да даде позитивно мислење за измените на Законот за материјално обезбедување на стечајци. https://t.co/Km9JQ1tXoO

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Генералниот Секретар на #СДСМ, @lj_nikolovski: Мизрахи исполнува нарачки на Груевски и Мицкоски и ги загрозува односите со соседите и стратешките цели на државата. ➡️ sdsm.org.mk/News.aspx?idNe…

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Потпретседателката на #СДСМ, @Sekerinska на „Еден Балкан кон ЕУ“: Ја вративме државата во нормала и ја сменивме на позитивно во делот на слобода на медиумите, транспарентноста, позицијата на жените. Продолжуваме да се бориме за она што го сакаме. ➡️ sdsm.org.mk/News.aspx?idNe… https://t.co/jFUsAYAt1Y