All deleted tweets from politicians

Politicians

kostadinkosta1

Пратеник во Собрание на Република Македонија

VladaMK

Официјален Твитер профил на Владата на Република Северна Македонија.

Трошењата на новиот претседател на Република Северна Македонија ќе бидат на увид на јавноста преку Алатката за отчетност. vlada.mk/node/17915 https://t.co/ksEcqw95oQ

Галерија од посетата на Република Северна Македонија од страна на Неговото Височество принцот Едвард, Грофот од Весекс [15.05.2019]. 🇲🇰🇬🇧 #RoyalVisitNorthMacedonia flic.kr/s/aHsmydKS7w

RT @Zoran_Zaev: Топло добредојде во Република Северна Македонија 🇲🇰 за Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс 🇬🇧. Чест и задо…

RT @PapaMKD: Група граѓани го пречекаа Папата, кој го започнува своето прво Апостолско патување на Република Северна Македонија. #Apostolic…

Spasov Dime (unknown) tweeted :

Груевски: СДСМ излегува со изјавите на Црвенковски од 1998 до 2002 година | Република Online republika.mk/?p=425235

RT @MOF_MKD: Бордот на Светска банка ја одобри четири-годишната Рамка за партнерство со Република Северна Македонија! #ПраведенРаст #Минист…

Владата на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи својата 131-ва седница, со повеќе точки на дневен ред од интерес на граѓаните. ➡️ vlada.mk/node/17634

RT @gogamkd: #ТатковинатаПовикува 🇲🇰 денес сабота сите во 19 часот пред владата на Република Македонија. Парите и името да го вратите! #Пр…

Средба на премиерот @Zoran_Zaev со висока парламентарна делегација од Република Полска: Република Северна Македонија е подготвена за напредок и во европските интеграции. vlada.mk/node/17226

RT @JeftoMKD: Само за потсетување, два дена по атентатот на Претседателот Киро Глигоров, пред 23 години, Собранието на Република Македонија…