All deleted tweets from politicians

RT @Zoran_Zaev: Ве повикувам сите правдољубиви луѓе, утре – понеделник, во 18 часот, пред Собранието на Република Саеверна Македонија, да чекориме во име на правдата. Ве повикувам да се приклучите кон Маршот „Чекориме за правда”. https://t.co/oGslzFfT9h

RT @Sekerinska: Пред две и пол години затекнав тешки услови за Армијата. Денеска, можам со гордост да кажам дека заедно направивме пресврт. Покажавме дека во одбраната и во Армијата може да се инвестира повеќе и подобро. #МКвоНАТО #MKinNATO https://t.co/jdHNpSFKx6

(09.02.2015г) На денешен ден пред точно 5 години, “пукна првата БОМБА”! Срушивме режим со пенкало и глас и да не се повтори никогаш. Затоа што: ВМРО - ДПМНЕ е нереформирано! ВМРО - ДПМНЕ е АНТИДРЖАВНО ВМРО - ДПМНЕ сака да не врати назад! ВМРО - ДПМНЕ сака да го спаси НГ!

Денеска, 29.01.2020 година (среда), со почеток од 10:00 часот, на паркингот пред Аква паркот (во Спортскиот центар „Борист Трајковски“), ќе се одржи презентација на новата механизација за почист Карпош. bit.ly/2RWFHoi

RT @svetlin_a: Кирац наредил серверите на СДСМ да се бришнат и уништат пред да се накани ОЈО да изврши увид во СДСМ. Џабе го прави тоа кога хостирани им се преку Телеком https://t.co/yA8ABhqvEU

RT @Inspiracija9: RT @Inspiracija9: Нека каже Заев зошто се сретна со Вучиќ на граничен премин на месец дена пред Грујо да кидне преку Србија https://t.co/V8…

RT @Mrchatina: Дали сведочењето на Агрон Кранли во СЈО е условено со вработувањето на Линда Кранли во Општина Ресен пред една недела? 🤔 https://t.co/HxP37ByjGg

Колку дневници и колку патни трошоци зедоа пратениците од ВМРО-ДПМНЕ за да покажат и да се изјаснат пред целата јавност дека се против стечајците, против минималната плата и против било каква позитивна мерка кој би им го олеснила животот на сите граѓани?

Додека ВМРО-ДПМНЕ глуми некаков обид за обнова пред граѓаните, а во странски медиуми изјавува задоволство од пречките за напредок на земјава, не гласаа и јавно покажаа став дека не сакаат поголеми плати за граѓаните, Владата на СДСМ работи непрекинато за граѓаните!

RT @VecerMk: RT @VecerMk: Димитров се огради од Заев, и се подготвува за технички премиер пред избори vecer.mk/node/29837