All deleted tweets from politicians

RT @Zoran_Zaev: #Можеме да ја водиме земјата напред, да ја европеизираме. #Можеме заедно со нашите европски пријатели, со кои ги споделуваме истите вредности и цели. #Можеме уште повеќе, уште подобро! https://t.co/qWI5W3J5Nr

Сите сакаме да имаме иднина овде! За странство ќе ги оставиме нашите производи со кои ќе го градиме македонскиот бренд. Македонците ни требаат дома! 🇲🇰 За кратко време направивме многу успеси и од нив нема да се срамиме. Ама #можеме уште повеќе и уште подобро! https://t.co/1c3OQvNDIM

На 15-ти јули ТИ одлучуваш: ✅Ќе имаме европски стандард и повисоки плати; ❌Или нашите пари кај неколкумина во Белата палата и Будимпешта; ✅Ќе имаме акции за чист воздух, зеленило и гасификација; ❌ Или рудници што загадуваат, увезени отрови и барок; Излези и гласај! #Можеме https://t.co/I8XphjuMAf

Денеска на пазар со велешани разговаравме за нашата иднина, за нашите планови, но и за одговорноста, за чесноста. Ме радува фактот што и велешани, и целиот Источен регион во мене, во СДСМ и во Коалицијата #Можеме гледаат домаќинска опција, која се грижи за граѓаните. https://t.co/WB00jEs5Bt

RT @Zoran_Zaev: ✅ Воведуваме целосно субвенционирана „зелена нафта“ за нашите земјоделци ✅ Градиме три нови откупно-дистрибутивни центри ✅ Продолжува поддршката кон младите земјоделци и кон жените земјоделки sdsm.org.mk/soopstenija/12…

RT @Zoran_Zaev: Ги остваривме нашите врвни стратешки интереси – влеговме во НАТО, почнуваме преговори за членство во ЕУ. Тоа носи сигурна иднина за сите нас и за сите наши деца и гарантиран брз економски развој. Со #СДСМ македонската иднина е сигурна, безбедна, извесна. #Можеме https://t.co/L3UoPqwLqs

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Северна Македонија и официјално 30 земја членка на НАТО, се остварува тридецениската заложба на нашите претходни и сегашни генерации sdsm.org.mk/News.aspx?idNe…

Со Едмонд патуваме кон Урвич и стискаме палци за нашите #Медени што испишуваат историја во Холивуд. Напред Медени ! 🇲🇰🐝🍯 Udhëtojmë.për në Urviç, përkrahje për #Honeyland. Shkruajmë histori #Honeyland #Oscars https://t.co/o8S3osc56P

Хуманитарна дружба денеска во дворот на #СДСМ. Се собравме денеска да се видиме со нашите партиски другари, да донираме и да помoгнеме. Средствата собрани од хуманитарениот базар, ќе ги добираме за бездомни семејства кои се сместени во објектите за поддржано живеење во Визбегово. https://t.co/XQzymrU9WN

Честитки до нашиот херој Бесир Алили кој го освои европското злато на кадетското ЕП во Италија. Ова се нашите вистински херои! https://t.co/LjCfapwTyi