All deleted tweets from politicians

Прогонот на ромите е еден од најголемите порази на човештвото и затоа не смее да остане заборавен. Нашата политичка и морална должност е да ја сочуваме вистината за холокаустот и неговите жртви, никогаш да не бидат заборавени. ➡️ vlada.mk/node/22179 https://t.co/KAnJldjp6l

На средбата се потврдени силните пријателски односи помеѓу двете држави и големата поддршка што ја има нашата земја од Словенија во евроинтеграцискиот процес и е констатирано интензивирање на соработката на државите во изминатите неколку години. vlada.mk/node/22123

Денеска на пазар со велешани разговаравме за нашата иднина, за нашите планови, но и за одговорноста, за чесноста. Ме радува фактот што и велешани, и целиот Источен регион во мене, во СДСМ и во Коалицијата #Можеме гледаат домаќинска опција, која се грижи за граѓаните. https://t.co/WB00jEs5Bt

RT @Zoran_Zaev: Деновиве и од спотовите на ВМРО-ДПМНЕ можете да ја видите алтернативата на нашата власт. Мојот опонент се претставува како исцелител, како семоќен, како месија, како спасител, како Супермен. Да не дозволиме на такви луѓе да ја оставиме иднината на нашите деца и нашата држава. https://t.co/nwgOhAze88

Ве поздравувам од Камените Кукли, природна атракција во нашата татковина и едно од моите омилени места. Многу се радувам дека на оваа кампања ќе посетам места како ова, места кои можеби поради секојдневните обврски не би имал можност да ги посетам секогаш коха ќе посакам. https://t.co/QGkzeZGq8f

RT @Zoran_Zaev: Платите во нашата држава значително пораснаа. 📈 ⬆️ Минималната плата ја покачивме за 5.500 денари, односно од 9.000 денари пред да дојдеме на власт, сега таа изнесува 14.500 денари. https://t.co/J5o0XgahTR

Со овие, и со интензивните работи на експресниот пат Штип-Кочани, го градиме интензивно југоисточниот дел од нашата земја и продолжуваме да ја поврзуваме нашата земја. Eкспресен пат Штип - Радовиш дронски снимки 👇 youtu.be/_J6i9U_dDDs

Почитувани граѓани, нашата заложба за градење незавизсни јавни обвинителства-успева.Тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата - ИЗГУБИЈА! Правда ќе има, правдата доаѓа. Затоа, ве повикувам денеска со почеток во 18 часот да се приклучите на Маршот „Чекориме за правда“!

RT @Zoran_Zaev: Оскарите никогаш не биле повозбудливи за гледање. Вечерва да ја бодриме нашата медена екипа во трката за Оскари. Со вас сме Медени! 🍯🐝🇲🇰 @HoneylandDoc #Honeyland #Oscars #МеденаЗемја #Оскари https://t.co/GRxiS4qxIu

RT @Zoran_Zaev: 🎄 🤝 ❤️ Во новата 2020 година, посакувам да го направиме најдоброто за нашата земја. Секој нека покаже како се сака сопствената земја. Ви посакувам од длабочината на моето срце, среќна, успешна и незаборавна нова 2020 година! youtu.be/4PJuyvyY7tM