All deleted tweets from politicians

RT @Zoran_Zaev: Мицкоски е школски пример за неодговорност. Прво криеше дека оди во затворена теретана и кафана, на митинг се поздравува со сите, па јаде лепче. @MickoskiHM така го загрозувате и своето и здравјето на граѓаните. Учете од нас и научете дека граѓаните и јавното здравје се најважни! https://t.co/LnBGg82uVv

RT @Zoran_Zaev: Мицкоски е школски пример за неодговорност. Прво криеше дека оди во затворена теретана и кафана, на митинг се поздравува со сите, па јаде лепче. @MickoskiHM така го загрозувате и своето и здравјето на граѓаните. Учете од нас и научете дека граѓаните и јавното здравје се најважни! https://t.co/LnBGg82uVv

RT @TaladOdPrespaF: Зошто таткто на Мицкоски не е во самоизоалција после објавата дека мајка му е позитивна на коронавирус? Или и тој не живее со неа и не е во добри односи? сликано денеска, 18 чаот во Влае! https://t.co/h5CgTrBwXk

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ гласаа за распуштање на Собранието со цел распишување избори, влегоа во техничка влада која треба да организира избори и поднесоа кандидатиски листи за избори. ВМРО-ДПМНЕ има и свој реден број на гласачкото ливче.

Мицкоски не може да бира дали ќе оди на избори, неговата партија во секој случај ќе се најде на гласачкото ливче. Мицкоски единствено може да бира дали ќе води кампања или не.

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Генералниот Секретар на #СДСМ, @lj_nikolovski: Мизрахи исполнува нарачки на Груевски и Мицкоски и ги загрозува односите со соседите и стратешките цели на државата. ➡️ sdsm.org.mk/News.aspx?idNe…

ТВ ДУЕЛ ЗАЕВ - МИЦКОСКИ youtube.com/watch?v=chss8W…

Денеска во Брисел заедно со Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова Претседателот Христијан Мицкоски и Тимчо Муцунски остваривме средба со Јавиер Хуртадо Мира, Претседател на Заедница на млади демократи на Европа. https://t.co/6XMF7IhuFY

RT @cccruella: RT @cccruella: Како тргна Мицкоски ќе исклучи и светло у партија.

RT @Zoran_Zaev: Ако е Мицкоски за #НАТО и #ЕУ, и за просперитетна иднина на Република #Македонија, тој вечерва требаше да седи, рамо до рамо, со лидерите на политичките партии и да носи одлуки https://t.co/7iBuaEmOdo