All deleted tweets from politicians

Politicians

VladaMK

Официјален Твитер профил на Владата на Република Северна Македонија.

kostadinkosta1

Пратеник во Собрание на Република Македонија

RT @MickoskiHM: RT @MickoskiHM: Кампања на ВМРО - ДПМНЕ „Летувајте во Македонија, на планина или езеро“ https://t.co/zQy9LqxU9M

RT @KoronavirusMK: Владата го усвои протоколот за излез и влез на државната граница на Република Северна Македонија за избрани функционери вработени во Влада и министерства, државјани на РСМ, со заклучок дека за секое службено патување одобрување треба да даде Главниот координативен кризен штаб.

Стиховите на македонецот Коста Солев Рацин, издадени 1939 година, како безвременски сведок за Македонија и нејзината културна и револуционерна борба за слобода! "Копачите" на хрватски и српски, руски и словачки, македонски и бугарски, чешки и словенечки јазик! https://t.co/mCkE9tfNgY

Ситуацијата со #COVID19 во Македонија станува се поризична. Од само 300 тестирања има 70 заразени; превисок просек, а фактичката состојба веројатно е плус сериозна бројка на неоткриени носители на вирусот. Затоа: 1.полициски час 2.побројни тестирање на целни групи и 3.#СедиДома

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Северна Македонија и официјално 30 земја членка на НАТО, се остварува тридецениската заложба на нашите претходни и сегашни генерации sdsm.org.mk/News.aspx?idNe…

RT @Zoran_Zaev: Предизборната коалиција на #СДСМ со движењето #БЕСА е победничка и историска за Северна Македонија. Се обединуваме во заедничките заложби за градење општество еднакво за сите и подобар живот за целиот наш народ. https://t.co/bxWgHUSPkZ

RT @Bojkotirammm: Jimmy Lazovski Вработен во: УБК Член на: ОК Единствена Македонија - Тетово Поддржувач на: СДСМ ИРОНИЈА?! #Некст #Мариниум #ГејФранција https://t.co/angcec7FUL

RT @Zoran_Zaev: Ве повикувам сите правдољубиви луѓе, утре – понеделник, во 18 часот, пред Собранието на Република Саеверна Македонија, да чекориме во име на правдата. Ве повикувам да се приклучите кон Маршот „Чекориме за правда”. https://t.co/oGslzFfT9h

RT @Zoran_Zaev: Целиот наш народ, сите наши граѓани се горди на овој историски успех – Северна Македонија, 30-та земја-членка на НАТО! Заедно сме, рамо до рамо со најсилните, најмоќните демократски држави во светот! 🇲🇰 #МКвоНАТО #MKinNATO https://t.co/wEnmImNgSR

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Северна Македонија станува 30-та членка на НАТО алијансата! 🇲🇰 Собранието го ратификуваше Северноатланскиот Договор во НАТО Алијансата. Гарантирана е сигурна и стабилна иднина за сегашните и идните генерации! https://t.co/uHXiAAVQLk