All deleted tweets from politicians

RT @mila_carovska: Ги повикувам младите да гласаат за #СДСМ. Ние сме опцијата која ги носи европските вредности во државата. Младите луѓе сакаат правда, слобода и демократија и тоа го обезбедивме. Покажавме дека живот има и тука, дека ги почитуваме сите и #можеме да живееме квалитетно. https://t.co/nOqwxqt9z4

RT @Zoran_Zaev: #СДСМ ја предводи најголемата, најразнолика и најсилна коалиција составена од 25 политички партии која е апсолутен фаворит на изборите. За првпат имаме целосно мултиетничка коалиција, а 60% од нашите кандидати се жени. Изборната единица 4 ја предводиме заедно со Соња Мираковска. https://t.co/3IY8bJngJs

RT @Zoran_Zaev: 🚰 Интензивно се работи на локалната инфраструктура во фаза во која е отпочната изградба на дополнителни 500 км водоводи и канализации. ✅ Со помош на нашите европски партнери, изградивме 3 пречистителни станици на главните еколошки текови во државата. https://t.co/OdJDTmx6dH

RT @DoliTheDoll: Станете истражувачки новинари @saskac, @NovaTvMk, @Prizma_BIRN, фирмата за која правевте стории дека е од Белизе штотуку стана општествено одговорна plusinfo.mk/best-way-inves… https://t.co/llyyoBo29N

RT @Egeecsk: RT @Egeecsk: @mrchatorishte која ЗЛОБА ја има во тебе , СТРАШНО ... @filippetrovski @vladokrstevski

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ гласаа за распуштање на Собранието со цел распишување избори, влегоа во техничка влада која треба да организира избори и поднесоа кандидатиски листи за избори. ВМРО-ДПМНЕ има и свој реден број на гласачкото ливче.

RT @TimcoMucunski: Живееме во земја во која, наместо Владата, банките се грижат за граѓаните и стопанството🤔‼️ Секоја чест за нашиот корпоративен сектор ✅ Економскиот тим во Владата заборавивме како изгледа, а камоли мерки да видиме⌛️

RT @_Bradestiot: ИНЦИДЕНТ ВО ШУТО ОРИЗАРИ: Група граѓани организирана од Курто Дудуш брани човек кој нападнал полиција која сакала да го приведе! #РеформаЗаЕУ? #Бојкотирам https://t.co/S3Tjycae50

Можноста да оставите нешто позади Вас е причината поради која се одлучив за политиката. За моите почетоци во политиката, но и за тоа како го поминувам моето слободно време прочитајте го моето интервју за Fridaj.mk friday.mk/aleksandar-nik…

Се намалува износот на максималната вредност која може да биде задржана од страна на извршителот односно се менуваат ограничувањата на извршувањето и тоа од 1/3 на 1/5 од плата и пензијата.