All deleted tweets from politicians

RT @Zoran_Zaev: Тоа значи повеќе пари за справување со корона-кризата, повеќе пари за новата македонска економија, за зелената агенда, за капитални инвестиции, за земјоделство, за канализации, патишта и водоводи. Тоа се европски пари за европски стандарди дома, во нашата татковина.

RT @C4i7Z: Лукаревска позитивната на Корона директор на УЈП место да седи дома во карантин, она шури Корона низ фризерски салони. Кај се специјалците на Сашо БЈБ да ја приберат контаминиранава? https://t.co/UIpyy61lLq

RT @Zoran_Zaev: 🔩 Во 2019 и во 2020 во услови на корона криза, се заврши 80% од примарната и секундарната гасификација. 🛣 Низ целата држава се градат 260 км автопати, 300 км експресни патишта и 900 км локални патишта. Рехабилитираме повеќе од 1.500 км постоечки патни правци. https://t.co/WXR6ikg8sv

RT @OtgonbayarT: RT @OtgonbayarT: БНСУ корона-г ч дарж чадаж - сонгуулиа ч цагт нь хийнэ л гэнэ... https://t.co/mavLsb9JPx

RT @capn_mikjo: сфаќате шо значи овој пост? дали го разбравте? фудбалерите на Шкупи не веруваат дека постои корона и затоа не сакаат да се тестираат. let that sink in before зборење за какви било факинг мерки. https://t.co/KrTSaHol9R

RT @MickoskiHM: Но, сепак да одговорам: Мерките против корона кризата се укинаа по препорака на Комисијата за заразни болести водена од политичарот Караџовски, а одлуката е донесена од владата на Заев и Спасовски.

Пет нови случаи на Корона вирус во земјата, во моментов состојбата во земјата е 23 потврдени случаи на Корона вирус преку лабораторијата на ИЈЗ Скопје. vlada.mk/node/20545

RT @VFilipche: Првата пациентка со корона вирус денеска заминува на домашно лекување. Таа беше по втор пат тестирана по дијагностицирањето на вирусот според насоките и препораките на Светската здравствена организација.

Владата, на 15-тата седница, денеска, покрај усвоените заклучоци, мерки и препораки во врска со корона вирусот), донесе уште еден заклучок со кој се забранува користење од секаков тип на пливачките базени на територијата на РСМ, за период од 14 дена. vlada.mk/node/20452

Корона илэрсэн байна. Ард түмэн минь сэрэмж болгоомж илүүдэхгүй шүү. Гол нь гараа сайн угаа. Аль болох нүүрэндээ хүргэхгүй байх. Угааж цэвэрлэх нь чухал шүү.