All deleted tweets from politicians

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ гласаа за распуштање на Собранието со цел распишување избори, влегоа во техничка влада која треба да организира избори и поднесоа кандидатиски листи за избори. ВМРО-ДПМНЕ има и свој реден број на гласачкото ливче.

Мицкоски не може да бира дали ќе оди на избори, неговата партија во секој случај ќе се најде на гласачкото ливче. Мицкоски единствено може да бира дали ќе води кампања или не.

RT @Zoran_Zaev: Став на коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ е избори по стабилизација на пандемијата, на средината на јуни. Пикот на коронавирусот е поминат, интензитетот се намалува. Треба да се одржат изборите затоа што во такви услови нема ризик по здравјето на граѓаните. https://t.co/AHygtJDoaT

RT @_Bradestiot: Шекеринска е изненадена што ВМРО ДПМНЕ поставува услови за да оди на избори. Ај да ја потсетиме неа, како ТАА поставуваше услови за изборите во 2016: youtube.com/watch?v=PwuWkz…

RT @VecerMk: RT @VecerMk: Димитров се огради од Заев, и се подготвува за технички премиер пред избори vecer.mk/node/29837

Албанија: Премиерот Рама повика на масовно гласање за спорните локалните избори, опозицијата на бојкот, додека Претседателот Мета со порака до јавноста "денес е ден за плажа"! https://t.co/L9kRNGSj1u

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Известување за медиумите за следење на јавните настапи на денот на претседателските избори 2019 година. sdsm.org.mk/News.aspx?idNe…

На страната на правдата, на страната на Македонија! – ВМРО-ДПМНЕ го објави првиот политички спот за овие избори youtu.be/3MO5ajz2WiU

Донирај за избори! https://t.co/lwwNnyMvxb

На денешните средби со врвот на НДИ и во Конгресот побарав одржување и демократски избори без полнење кутии и нерегуларности да бидат услов за членството во НАТО и почеток на преговори со ЕУ. https://t.co/IbGhOtxFY8