All deleted tweets from politicians

RT @_Bradestiot: СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО: Дете се онесвести за време на говорот на Заев. Тој го изигнорира, го погледна и продолжи да говори пред присилно донесениот народ излажан со сендвич и сокче. youtube.com/watch?time_con…

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Прво здравје и безбедни граѓани, после сѐ друго! Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, повика да се организира лидерска средба на која ќе се разговара за одложување на изборите. https://t.co/yVOz8Y5vnD

RT @nema_greshka: RT @nema_greshka: За ова шо рипате со навреди на секој твит против Заев и компанија ако не лапнавте мин. 1000 евра срамота. Јас би била увр…

RT @Inspiracija9: RT @Inspiracija9: Резултатот од лобирањето на #Заев и неговото "пријателство" со #ЕУ бирократите. https://t.co/mBC1YtcxDd

RT @Inspiracija9: RT @Inspiracija9: Нека каже Заев зошто се сретна со Вучиќ на граничен премин на месец дена пред Грујо да кидне преку Србија https://t.co/V8…

RT @svetlin_a: Заев руши рекорди и поставува стандарди хејтери! За прв пат ОБВИНИТЕЛСТВО (значи тој што те обвинува) бара истовремено и ОСЛОБОДИТЕЛНА пресуда. Да повторам за лоботомите: Значи истиот што го обвинуваат(Заев), бараат да се ослободи. #Нобеловец https://t.co/f6VVkgRXKC

RT @Inspiracija9: Грујо во апликацијата за азил навел дека Вице Заев му нудел да не оди во затвор во замена за 2/3 ОЈО, МВР се слушаме? Ќе покренете истрага против Вице по допрен глас? https://t.co/UKCHyBhAkD

RT @Inspiracija9: СДСМ и Зоран Заев: 1. Даваш предизборно ветување дека нема да има рудници 2. Правиш референдуми, носиш одлуки, правни акти 3. Се договараш со инвеститорот да не таласа многу 4. Праиш притисок на Уставен да укине се што си донел како правен акт 5. Профит? lider.com.mk/makedonija/ust…

Премиерот Заев оствари средба со еврокомесарот Верхејли. Европската комисија силно поддржува отворање на преговорите, ЕУ работи на усогласување на ставовите за процесот на проширување, што ќе овозможи брза и позитивна одлука за Северна Македонија. vlada.mk/node/19831

RT @Zoran17506577: RT @Zoran17506577: Кинеското име на Зоран Заев!? - Зи Јан.