All deleted tweets from politicians

Во духот на празникот како одговорни граѓани кон себе, кон своето семејство и кон државата да ги почитуваме препораките на здравствените власти. Честит празник! https://t.co/9awmlHpU3p

RT @RagingDemon1: RT @RagingDemon1: Значи да не заборавиме, да гласаме за вмро и да прешкртаме Северна! Да си ја зачуваме државата луѓе! https://t.co/Ge2BySj…

RT @Sekerinska: RT @Sekerinska: ВМРО-ДПМНЕ не однесе кај Хунзите, ние ја однесовме државата во НАТО! (толку е твитот)

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

.@lj_nikolovski од Штип: После 30 години Штип доби нова градинка, се градат нови 44 градинки во државата, се грижиме најмладите да имаат среќно детство. sdsm.org.mk/kampanja/mozem…

RT @mila_carovska: Ги повикувам младите да гласаат за #СДСМ. Ние сме опцијата која ги носи европските вредности во државата. Младите луѓе сакаат правда, слобода и демократија и тоа го обезбедивме. Покажавме дека живот има и тука, дека ги почитуваме сите и #можеме да живееме квалитетно. https://t.co/nOqwxqt9z4

RT @Zoran_Zaev: Пред точно три години јас и Владата предводена од #СДСМ ја презедовме одговорноста да ја водиме државата, да работиме за доброто на сите. Денеска, стојам пред вас, со крената глава, со чист образ и гордо можам да кажам дека успеавме и дека довербата и натаму ќе ја оправдуваме. https://t.co/jLcS3BEHhk

RT @KoronavirusMK: Протокол за излез и влез од државата на избрани функционери од Владата и министерствата 👉 vlada.mk/protokoli-koro… #КоронавирусМК #ЗаштитиСе https://t.co/y9hbGjV1LV

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Потпретседателката на #СДСМ, @Sekerinska на „Еден Балкан кон ЕУ“: Ја вративме државата во нормала и ја сменивме на позитивно во делот на слобода на медиумите, транспарентноста, позицијата на жените. Продолжуваме да се бориме за она што го сакаме. ➡️ sdsm.org.mk/News.aspx?idNe… https://t.co/jFUsAYAt1Y

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Александар Дединец од МАНУ на трибината #Агенда2024: За две години државата стана лидер во енергетиката. Законот и Стратегијата за енергетика носат намалени сметки за струја на граѓаните, ја поттикнуваат економијата и ја заштитуваат животната средина. sdsm.org.mk/News.aspx?idNe… https://t.co/DNus04Aqc9

RT @Inspiracija9: Додека Сашо мораше да седи тука и да убедува пратеници по Берово, Вевчани и Охрид да си ја продадат државата, за да си го спасат газот, џуниор си троши НАШИ пари по фешн шоуа рамо до рамо со светска елита. Мали не троши многу пари, му требаат на татко ти за ПУЧ во ВМРО. https://t.co/Vx8yNHcdEb