All deleted tweets from politicians

Politicians

VMRO_DPMNE

Official twitter account of VMRO-DPMNE. Founded June 17, 1990

GruevskiNikola

Почесен Претседател на ВМРО-ДПМНЕ / Honorary President of @VMRO_DPMNE

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните денес (02.12.2020) во 15:00 часот да се прикличат на блокадите пред Владата на Република Македонија и Министерството за надворешни работи, а протести ќе се оддржат и во 15 градови ширум државата, со почеток од 18:00 часот. https://t.co/4snDFzKbpu

Денес заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Игор Николов остваривме средба со новоименуваниот француски амбасадор Силир Бомгартнер. На денешната средба посакавме добредојде на новиот амбасадор и успешна соработка во иднина. https://t.co/ZUrVdhtKMW

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Само атниевропскиот Мицкоски се радува на постапката на Бугарија, ДПМНЕ да не одмага sdsm.org.mk/pres-konferenc…

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Само атниевропскиот Мицкоски се радува на постапката на Бугарија, ДПМНЕ да не одмага sdsm.org.mk/pres-konferenc…

Во вестите на Канал 5 потенцирав: - Соработка помеѓу партиите ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса на Албанците и Алтернатива на Гаши поддржана од КАС. - Заев да поднесе оставка заради фијаското со Бугарија и ЕУ - Предвремени избори за спас на Македонија https://t.co/uQdDcfdwhK

Стоп за злоупотреба на европските пари! ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани, утре 16.10.2020, од 18:30 часот на протест со возила од СЦ „Борис Трајковски“ до Секретаријат за европски прaшања, за да се стави стоп за злоупотреба на европските пари. fb.me/e/3ELYsg0x3 https://t.co/cxiJ3vu3pE

RT @Seir_mk: RT @Seir_mk: Во новиот статут на ВМРО-ДПМНЕ избришано е Република Македонија◽ https://t.co/a3CPR3P7sC

Виктор Прбан, премиерот на Унгарија со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за изборите. #ИсправиСеМакедонијо #ОдбериОбнова https://t.co/QIsMUFXoEl

RT @Sekerinska: RT @Sekerinska: ВМРО-ДПМНЕ не однесе кај Хунзите, ние ја однесовме државата во НАТО! (толку е твитот)

RT @o_spasovski: По 20 години луѓето во Гази Баба добиваат вода и канализација, #СДСМ гради за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ крадат за Белата палата. #можеме https://t.co/qKCMmag1XL