All deleted tweets from politicians

Денеска, градоначалникот имаше средба со повозрасните сограѓани во Пензионерскиот клуб во Карпош 1 и 2. Тој ги информираше пензионерите за начинот на којшто можат да се стекнат со оваа картичка, како и за големиот број на придобивки од истата. karpos.gov.mk/vest/10172

Денеска, градоначалникот @sbogoev имаше средба со повозрасните сограѓани во Пензионерскиот клуб во Тафталиџе 1. Тој ги информираше пензионерите за начинот на којшто можат да се стекнат со оваа картичка, како и за големиот број на придобивки од истата. karpos.gov.mk/vest/10172 https://t.co/5letWRs1fH

Денеска, четврток (11.04.2019), во 11:00 часот, непосредно до опожарениот дел на Кејот на Вардар (позади Спортскиот центар „Борис Трајковски”), градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев ќе даде изјава за медиуми.

Денеска во Брисел заедно со Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова Претседателот Христијан Мицкоски и Тимчо Муцунски остваривме средба со Јавиер Хуртадо Мира, Претседател на Заедница на млади демократи на Европа. https://t.co/6XMF7IhuFY

По повод историската апостолската посета на Папата Франциск, денеска на прес-конференција државниот секретар на МНР, Виктор Димовски и Монс. Киро Стојанов, скопски бискуп и струмичко-скопски епарх, информираа за програмата на претстојната посета. ➡️ vlada.mk/node/17227 https://t.co/xq5FKE3wsV

Владина делегација денеска беше во официјална посета на Албанија. Премиерот @Zoran_Zaev му се заблагодари на премиерот @ediramaal за топлиот пречек и за брзата поддршка за членството на Република Северна Македонија во #NATO. ➡ vlada.mk/node/17159 https://t.co/2X6ZdKOMB4

Министрите Манчевски и Поповски денеска остварија средба со заменик-директорот за Отворено владино партнерство од канцеларијата во Вашингтон, САД, Џо Пауел. vlada.mk/node/17128

RT @Zoran_Zaev: Задоволство ми е што денеска имав средба со МНР на #Литванија @LinkeviciusL, кој изрази поддршка за интеграциите на #Македо…

RT @o_spasovski: Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски од денеска повторно се враќаат на своите работни позиции во МВР. За професионалците се…

Денеска се потпишаа договори за доделување на кофинансирани грантови за технолошка екстензија од првиот јавен повик на @InFondMK. Реализацијата на трите проекти ќе чини 2,4 милиони евра, од кои 1 милион ги доделува ФИТР, а другите средства од апликантите. vlada.mk/node/16018