All deleted tweets from politicians

RT @az_buki: Глејте сеа покажете си ја културата, 'ркајте, плукајте мастики, фрлајте пикавци околу фонтаната, дека не чини, не за друго.

Ве известуваме дека утре, 19.01.2020 година (недела), од 12:00 часот на железничкиот мост во населбата Хром, на границата меѓу Општина Карпош и Ѓорче Петров ќе се одбележи верскиот празник Богојавление – Водици. bit.ly/30CviCa

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Со процесирани 129 кривични пријави се докажува дека остатоците од структурите на сваровски судството ја опструираат правдата. Главен приоритет на ВМРО-ДПМНЕ е одбрана на криминалот од нивното 11 годишно уништување на државата. https://t.co/NyXAOzwvWd

RT @Inspiracija9: Обвинители од #СЈО се газат од смеење дека Сеад Кочан утнал врата кога идел на распит. Денес со измени во КЗ гласани и пр…

RT @Inspiracija9: Ефикасни институции lvl им требаше повеќе од месец дена за да ни кажат дека #Грујо им претрча преку граница на нелегален…

RT @Inspiracija9: Стево во 2016год вети посебни судски одделенија кои ќе го судат Сашо Мијалков и дека нема да спие мирно! Реалност: Влегув…

RT @Inspiracija9: Грујо во апликацијата за азил навел дека Вице Заев му нудел да не оди во затвор во замена за 2/3 ОЈО, МВР се слушаме? Ќе…

RT @Inspiracija9: СДСМ и Зоран Заев: 1. Даваш предизборно ветување дека нема да има рудници 2. Правиш референдуми, носиш одлуки, правни ак…

RT @Inspiracija9: Далеку од умот е дека на 08 Септември 91ва повеќе од милион луѓе гласале за Северна Македонија, а токму тоа ќе го пишува…

Анкетите покажуваат дека состојбите и дека поддршката на граѓаните е токму на структурите и на политиките коишто водат напред како што се ЕУ и НАТО, а не кои водат назад во 18 век.