All deleted tweets from politicians

RT @Sekerinska: Плановите на Груевски до Субрата Рој од Охрид да направи Лас Вегас, пропаднаа за среќа на сите граѓани. Тоа ќе не чинеше загуба на статусот под УНЕСКО, заштитено културно наследство. Мицковски и неговата негрижа очигледно сакаше да го рестартира планот. Нема да дозволиме.#Можеме https://t.co/9rbgn6dgQL

RT @Zoran_Zaev: 120 имиња на одговорни и угледни граѓанки и граѓани се целосно подготвени да придонесат кон позитивните промени, за доброто на граѓаните и државата. Погледнете ја листата на кандидати за пратеници на коалицијата #Можеме 👉 mozeme.mk/kandidati/

RT @Sekerinska: За првпат имаме целосно мултиетничка коалиција, со 60% кандидати жени. 120 имиња на угледни граѓани подготвени да придонесат за напредок и добро за сограѓаните. Изборната единица 5 ја предводиме заедно со Јован Митрески. Листа на кандидати за пратеници 👉 mozeme.mk/kandidati/. https://t.co/ixHsnYvAbb

RT @Zoran_Zaev: На 15 јули мнозинството граѓани ги порази деструктивните политики на ВМРО-ДПМНЕ, а по победата, ние како одговрна партија, како одговорна коалиција ќе покажеме дека мoжеме и уште подобро и уште повеќе.

RT @Zoran_Zaev: Обезбедени 28 милиони евра за поддршка на македонските производи и услуги. 🇲🇰💳 Вкупно 324.479 граѓани добиваат домашна платежна картичка, како дел од третиот пакет мерки на Владата предводена од #СДСМ, за ревитализирање на македонската економија. 👉 kupuvamdomasno.gov.mk https://t.co/HnJ2pdedqJ

▪️ Донесени измените на Уредбата за финансиска поддршка на граѓани и вработени лица со низок доход, млади лица и здравствени работници преку издавање на домашна платежна картичка наменета за купување на македонски производи и услуги за време на вонредна состојба

Сите граѓани кои ги исполнуваат условите за ваучер за домашен туризам, преку УЈП на својата е-пошта ќе добијат QR код, заедно со упатство за користење на истиот. Ваучерот, во вредност од 6.000 денари, може да се искористи од 15 јули до 15 декември 2020. #ДомаСиЕДома https://t.co/xDKiaI7ubJ

Во останатите градови се забранува движење на сите граѓани од четврток (4 јуни) од 21:00 до петок (5 јуни) до 05:00, во петок, сабота, недела забраната започнува од 16:00 и трае до следниот ден до 05:00. Исклучоци од забраната за движење на линкот 👉 vlada.mk/node/21630

RT @Zoran_Zaev: Продолжуваме со реализација на мерките и проектите што носат подобар живот за сите наши граѓани. Тоа е наш приоритет од кој не отстапуваме. За овие три години ја извадивме земјата на прав пат, а денес знаеме дека заедно со вас, граѓаните, #можеме уште повеќе и уште подобро.

RT @_Bradestiot: ИНЦИДЕНТ ВО ШУТО ОРИЗАРИ: Група граѓани организирана од Курто Дудуш брани човек кој нападнал полиција која сакала да го приведе! #РеформаЗаЕУ? #Бојкотирам https://t.co/S3Tjycae50