All deleted tweets from politicians

RT @ilijadimovski: Во три години власт на СДСМ не слушнавме дека е запленет ниту еден килограм кокаин... Денес МВР заплени 1,3 тони... Најголема количина било кога запленета во РМ... Слепи ли биле? Или...?

RT @Zoran_Zaev: Владата предводена од #СДСМ материјално обезбеди 12.000 стечајни работници за 2 и пол години, со што покажавме дека вистински се грижиме за најранливите. Ја повикувам министерката Мизрахи, да даде позитивно мислење за измените на Законот за материјално обезбедување на стечајци. https://t.co/Km9JQ1tXoO

RT @Sekerinska: Пред две и пол години затекнав тешки услови за Армијата. Денеска, можам со гордост да кажам дека заедно направивме пресврт. Покажавме дека во одбраната и во Армијата може да се инвестира повеќе и подобро. #МКвоНАТО #MKinNATO https://t.co/jdHNpSFKx6

RT @Zoran_Zaev: Отворени се 60.000 работни места за 2,5 години, а 80% од луѓето кои се вработиле се млади. Токму тие се генератор на развојот и очекувам сѐ повеќе да остануваат тука. https://t.co/6EXnux4JnY

(09.02.2015г) На денешен ден пред точно 5 години, “пукна првата БОМБА”! Срушивме режим со пенкало и глас и да не се повтори никогаш. Затоа што: ВМРО - ДПМНЕ е нереформирано! ВМРО - ДПМНЕ е АНТИДРЖАВНО ВМРО - ДПМНЕ сака да не врати назад! ВМРО - ДПМНЕ сака да го спаси НГ!

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Александар Дединец од МАНУ на трибината #Агенда2024: За две години државата стана лидер во енергетиката. Законот и Стратегијата за енергетика носат намалени сметки за струја на граѓаните, ја поттикнуваат економијата и ја заштитуваат животната средина. sdsm.org.mk/News.aspx?idNe… https://t.co/DNus04Aqc9

На сите припадници на српската заедница во◽◽нека им е честит празникот Св.Сава. За многу години! #ЕдноОпштество

Македонското девојче Јана Атанасовска победничка во слаломот во Рички-Чешка во категоријата до 14 години. Јана, ти посакуваме блескава кариера. Цела Македонија е горда на тебе!

RT @Zoran_Zaev: За две и пол години покажавме што значи одговорно владеење и грижа за сите подеднакво. Денеска одржавме средба во општинската организација #СДСМ Радовиш. Заедно ја креираме програмата за изборите на 12 април. #НаПравПат https://t.co/yQ6aKnigUd

RT @Zoran_Zaev: Дополнителни 3.000 денари месечно ќе им следуваат на млади до 23 години кои работат во производствена дејност или земјоделство! Вчера Собранието го изгласа Законот за младински додаток. Преку оваа мерка ги поддржуваме младите и го поттикнуваме развојот на стручното образование. https://t.co/8i4BZjvCFR