All deleted tweets from politicians

Politicians

VladaMK

Официјален Твитер профил на Владата на Република Северна Македонија.

Владата останува посветена на реформите во полето на борба против корупција, работата на функционерите под лупа како никогаш досега. За прв пат во нашата земја, Владата самоиницијативно го стави на најтранспарентен начин своето финансиско работење. ➡️vlada.mk/node/20095

Донесена е одлука од Владата за покривање на патните трошоци за патувањето на петчлената филмска екипа на документарниот филм "Медена Земја" и за хероината на филмот, Атиџе Муратова на доделувањето на Оскарите.

Сите политики на Владата се поврзани со јакнењето на средната класа. Покачуваме плати, враќаме пари кај граѓаните, држиме лекции по економија, паралелно со интеграциите, истакна премиерот @Zoran_Zaev на седницата за Пратенички прашања. vlada.mk/node/19905

Владата ги прифаќа сите 7 барања на „Марш за чист воздух“ и ја реафирмира поканата за средба. Ова треба да биде прв чекор. Сметаме дека со заеднички напори треба да се работи и за останатите барања на граѓаните и исполнување на Планот за чист воздух. vlada.mk/node/19685

RT @Zoran_Zaev: [🔴Живо] Отворање на првата регионална #седница на Владата во Битола, заедно со градоначалниците од Пелагонискиот регион, од…

Владата на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи својата редовна 157 седница на која ќе биде разгледан и усвоен дополнетиот Предлог за ребаланс на Буџетот, со измените усвоени во расправата во Собранието на Република Северна Македонија. vlada.mk/node/19142

RT @VladaMK: Со учество во работата на Самитот за климатски промени започнаа активностите на делегацијата на Владата на Република Северна М…

RT @Zoran_Zaev: Успеавме преку промислените и добри економски политики на Владата, да ја зголемиме просечната плата за 3,5%, во првото полу…

Погледнете го најновиот шест месечен извештај за трошоците на функционерите на актуелниот состав на Владата преку Алатката за отчетност на следниов линк ➡️ vlada.mk/otchetnost-tro….

Премиерот Заев порача дека Владата останува посветена заедно со општините да работи на зголемување на капиталните инвестиции за да се создадат услови за сите граѓани во секое населено место да почувствуваат промена на квалитетот на животот. vlada.mk/node/18705