All deleted tweets from politicians

Вечерва во Собранието, по однос на предлогот за нејзино разрешување: "Никогаш не сум прекршила ни Устав, ни закон. Баба ми била член на партизански одреди за слободата на Република Македонија. Јас сум Рашела Мизрахи, горда Еврејка од Македонија! Благодарам." https://t.co/UMHEj4eDKt

RT @Zoran_Zaev: Оскарите никогаш не биле повозбудливи за гледање. Вечерва да ја бодриме нашата медена екипа во трката за Оскари. Со вас сме Медени! 🍯🐝🇲🇰 @HoneylandDoc #Honeyland #Oscars #МеденаЗемја #Оскари https://t.co/GRxiS4qxIu

RT @MickoskiHM: RT @MickoskiHM: Вечерва гостувам во @TopTemaTelma на ТВ Телма со Наташа Стојановска. Следете нѐ во 19:15 часот.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја прослави 29-годишнината од своето основање. Нека е вечно ВМРО-ДПМНЕ, нека е вечна најголемата политичка партија во Република Македонија која ќе ја обнови државата. https://t.co/pdA00F9kjo

RT @VladaMK: Вечерва со почеток во 20:45, како дел од пошироката јавна презентација на работата на @VladaMK во изминатите две години, вицепремиерите @Bujar_O и @Sekerinska и министерот @NDimitrovMK ќе гостуваат на емисијата Rruga Drejt - Патот кон на Алсат-М телевизија. #2ГодиниОдговорно

Вечерва од 20:15 часот следете ме на МТВ гостувам во интервју во кое ќе разговараме за сите актуелни политички теми. Гледајте! https://t.co/jS1N3PzXqv

Премиерот @Zoran_Zaev и делеганција на Владата на Република #Македонија од вечерва се во официјална посета на #Хрватска, каде ги пречека премиерот @AndrejPlenkovic. Утре ќе имаат учество на Самитот на шефови на влади на земјите од ЦЕИ. twitter.com/zoran_zaev/sta…

RT @BaterijaMk: Мицковски имаше топ интервју, со кое придоби многу симпатии. Вечерва или утре сабалјечки ќе има негативни коментари од Миленко и сл. Јасно е кој за кого работи? Јасно е дека платеници и рекетари извртуваат тези само да го дискредитираат него и ВМРО?

RT @Zoran_Zaev: Ако е Мицкоски за #НАТО и #ЕУ, и за просперитетна иднина на Република #Македонија, тој вечерва требаше да седи, рамо до рамо, со лидерите на политичките партии и да носи одлуки https://t.co/7iBuaEmOdo

RT @Zoran_Zaev: Вечерва разговаравме со лидерите на политичките партии и ги информирав за можната формулација на референдумското прашање кое би се движело во следнава насока: „Дали сте за членство во #ЕУ и #НАТО, со поддршка на Договорот меѓу Република #Македонија и Република #Грција?“