All deleted tweets from politicians

Албанија: Премиерот Рама повика на масовно гласање за спорните локалните избори, опозицијата на бојкот, додека Претседателот Мета со порака до јавноста "денес е ден за плажа"! https://t.co/L9kRNGSj1u

Влегувањето на Македонија во иста група со Албанија сепак не било ,,научна фантастика". @SPendarovski @ediramaal @ditmirbushati https://t.co/yf3Mf6P43I

RT @AMiloshoski: Србија и Црна Гора може, но сум таа што го блокира пристапот на Албанија и Маседуан ду Норд кон ЕУ, изјави г-а Луазу, фран…

На состанокот со претседателот на Парламентот Албанија, Ручи, премиерот @Zoran_Zaev се заблагодари за брзата постапка на ратификацијата на Протоколот за прием на Република Северна Македонија во НАТО и ја нагласи како одлична соработката помеѓу 🇲🇰 и 🇦🇱. ➡ vlada.mk/node/17161 https://t.co/bE8wOKFV1B

Владина делегација денеска беше во официјална посета на Албанија. Премиерот @Zoran_Zaev му се заблагодари на премиерот @ediramaal за топлиот пречек и за брзата поддршка за членството на Република Северна Македонија во #NATO. ➡ vlada.mk/node/17159 https://t.co/2X6ZdKOMB4

МНР @NDimitrovMK учествуваше на 4-тата средба на министрите за надворешни работи на #Македонија, #Албанија, #Бугарија и #Грција во Солун, каде во фокус беа европските перспективи на земјите од #ЗападенБалкан и унапредувањето на регионалната соработка. tps://vlada.mk/node/15875

RT @MickoskiHM: На Самитот на @EPP со колегата од Демократската партија на Албанија, Љуљзим Баша разговаравме околу потенцијалните кандидат…

Министерот Бектеши: #Македонија ќе воспостави „one stop shop“ и со #Албанија. vlada.mk/node/15500

Се потврдија стравувањата дека Македонија ќе биде во иста група со Албанија - @AlexandarMKD vmro-dpmne.org.mk/pres-centar/ak…