All deleted tweets from politicians

Politicians

VladaMK

Официјален Твитер профил на Владата на Република Северна Македонија.

SDSMakedonija

СДСМ е политичка партија во Република Северна Македонија.Основана е во 1991 година. Членка е на Социјалистичката Интернационала и асоцијативна членка на ПЕС.

RT @dosetkoto: Овие шо се радуваат на северна денес се истите шо се радуваа 2004 на признавање од сад под уставно име и повикуваа на вразум…

RT @VladaMK: Северна Македонија е општество на еднакви можности за сите граѓани. 🏳️‍🌈 https://t.co/tNdz1fwaLx

RT @Zoran_Zaev: Уверени сме дека Северна Македонија ќе ги започне преговорите со ЕУ оваа година. Канцеларката Меркел нѐ информираше дека Бу…

RT @Zoran_Zaev: Топло добредојде во Република Северна Македонија 🇲🇰 за Неговото Височество принцот Едвард, грофот од Весекс 🇬🇧. Чест и задо…

RT @PapaMKD: Група граѓани го пречекаа Папата, кој го започнува своето прво Апостолско патување на Република Северна Македонија. #Apostolic…

RT @MOF_MKD: Бордот на Светска банка ја одобри четири-годишната Рамка за партнерство со Република Северна Македонија! #ПраведенРаст #Минист…

RT @MilevskaTanja: Хан ги смирува скептиците во ЕУ за преговорите со Северна Македонија mia.mk/2019/04/han-gi…

RT @Zoran_Zaev: Го пречекав мојот пријател и колега Алексис Ципрас. Првиот премиер на Грција кој ја посетил Северна Македонија. Навистина и…

RT @BogdanovskiA: Православна црква на Северна Македонија? Вселенската Патријаршија предлага името на новата црква во Украина да биде "Пра…

RT @BaterijaMk: Прогресивните сили на Северна Македонија. Сите до еден ги #Бојкотирам https://t.co/mCcnHcS4uf