All deleted tweets from politicians

Генерален секретар на СДСМ/Secretary General of the SDUM

This may be an incomplete list. If you think we're missing someone, please send us their Name, Country/State, Political Party, Office they hold or are seeking and, of course, Twitter handle. Thanks!

RT @MajkaNaZmejovi: RT @MajkaNaZmejovi: На 21.02 е меѓународен ден на мајчиниот јазик (било кој) Денот на македонскиот јазик е 5 мај. Идиотизмот бетон! https:/…

Почитувани граѓани, нашата заложба за градење незавизсни јавни обвинителства-успева.Тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата - ИЗГУБИЈА! Правда ќе има, правдата доаѓа. Затоа, ве повикувам денеска со почеток во 18 часот да се приклучите на Маршот „Чекориме за правда“!

УСПЕАВМЕ! Северна Македонија станува дел од НАТО! Само храбрите одлуки носат вистински промени. Нашето место е во Европската Унија и во НАТО. #WeAreNATO

Со приемот во НАТО Северна Македонија е победник. Не смееме да го изгубиме оптимизмот на патот кон ЕУ. Словенечката парламентарна делегација ги поздрави храбрите одлуки и сериозни реформи што ги спроведовме и ја потврди поддршка за наше членство во Европската унија. https://t.co/5CXiS95LGK

Со Едмонд патуваме кон Урвич и стискаме палци за нашите #Медени што испишуваат историја во Холивуд. Напред Медени ! 🇲🇰🐝🍯 Udhëtojmë.për në Urviç, përkrahje për #Honeyland. Shkruajmë histori #Honeyland #Oscars https://t.co/o8S3osc56P

(09.02.2015г) На денешен ден пред точно 5 години, “пукна првата БОМБА”! Срушивме режим со пенкало и глас и да не се повтори никогаш. Затоа што: ВМРО - ДПМНЕ е нереформирано! ВМРО - ДПМНЕ е АНТИДРЖАВНО ВМРО - ДПМНЕ сака да не врати назад! ВМРО - ДПМНЕ сака да го спаси НГ!

вмро-дпмне иако проба на секој начин да го блокира Законот за отпис на камати и репрограм на долгови на физички лица, Собранието го изгласа. Со ова сите бенефитот ќе го почувствуваат сите граѓани. За граѓаните!

Денеска 23.180 земјоделци добија 376.1 милиони денари за субвенции за засеани површни со поледелски култури. Владата предводена од #СДСМ вистински се грижи за земјоделците, субвенциите се исплаќаат навремено и неселективно. https://t.co/vOwLVyu12P

На сите припадници на српската заедница во◽◽нека им е честит празникот Св.Сава. За многу години! #ЕдноОпштество

Работно со СДСМ Дебарца. Ја анализираме реализацијата на теренските активности, разговараме за локалните проблеми, креираме изборна програма која ќе нуди решенија за приоритерите на граѓаните. #НаПравПат https://t.co/fKR3R3tHkW