All deleted tweets from politicians

Official twitter account of VMRO-DPMNE. Founded June 17, 1990

This may be an incomplete list. If you think we're missing someone, please send us their Name, Country/State, Political Party, Office they hold or are seeking and, of course, Twitter handle. Thanks!

RT @MickoskiHM: Зората ќе дојде, а ние сме искрата која што ќе ја донесе таа зора! Зората ќе го рaзбие мракот и ќе ги победи сите црнила!…

Дали со чекан и ножици ќе ги вадите таблите и амблемите „Република Македонија“? @VladimirGjorcev facebook.com/vmromakedonija…

Протестот ќе започне во 17 часот со место на тргнување од Плоштад ВМРО и ќе заврши пред владата на Република Македонија https://t.co/QVmnYe5W5H

На Шилегов полна му беше устата со ветувања за почисто Скопје, а една година со прст не мрдна да преземе соодветни мерки против загадувањето на Скопје. vmro-dpmne.org.mk/pres-centar/so… https://t.co/GmOqgrmbFS

Оваа година Македонија ќе има најслаб економски резултат во регионот и Европа vmro-dpmne.org.mk/pres-centar/ak… https://t.co/krMtj83SYE

RT @MickoskiHM: На Самитот на @EPP со колегата од Демократската партија на Албанија, Љуљзим Баша разговаравме околу потенцијалните кандидат…

RT @AlexandarMKD: Подобар договор се уште е можен доколку Заев утре ја запре процедурата во Собрание и даде оставка. Нова Влада на ВМРО ДПМ…