All deleted tweets from politicians

Official twitter account of VMRO-DPMNE. Founded June 17, 1990

This may be an incomplete list. If you think we're missing someone, please send us their Name, Country/State, Political Party, Office they hold or are seeking and, of course, Twitter handle. Thanks!

RT @MickoskiHM: RT @MickoskiHM: Следете ја во живо прес конференцијата на пратеникот Никола Мицевски. youtu.be/a53kDXFLf1I

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните денес (02.12.2020) во 15:00 часот да се прикличат на блокадите пред Владата на Република Македонија и Министерството за надворешни работи, а протести ќе се оддржат и во 15 градови ширум државата, со почеток од 18:00 часот. https://t.co/4snDFzKbpu

RT @MickoskiHM: Владата го одби и амандманот поднесен за ребалансот на буџетот, да бидат ослободени од плаќање на закупнина до крајот на годината, сите оние кои останале без работа поради Ковид кризата, за општествените или социјалните станови, а закупнината да ја надомести владата.

Стоп за злоупотреба на европските пари! ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите граѓани, утре 16.10.2020, од 18:30 часот на протест со возила од СЦ „Борис Трајковски“ до Секретаријат за европски прaшања, за да се стави стоп за злоупотреба на европските пари. fb.me/e/3ELYsg0x3 https://t.co/cxiJ3vu3pE

RT @MickoskiHM: Заедно со потретседателот @AlexandarMKD, денеска остваривме средба со проф. д-р. Норберт Ламерт, новиот директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“. Нагласивме дека размената на искуства и знаења со Фондацијата е многу значајна за @VMRO_DPMNE, но и за Македонија. https://t.co/gr3EoQVxyD

Виктор Прбан, премиерот на Унгарија со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за изборите. #ИсправиСеМакедонијо #ОдбериОбнова https://t.co/QIsMUFXoEl

RT @MickoskiHM: Пред Прилепчани се обврзавме дека ќе ги реализираме сите проекти превидени во програмата Проект „Обнова“ и дека нема да се откажеме од она што сме го зацртале. Проектите од образованието ќе бидат наш приоритет. #ОдбериОбнова https://t.co/QFqfGYP4IA

Заев излажа за се! Излажа за бесплатното лекување! Излажа за платите! Излажа за сиромаштијата! Излажа за промената на името! Излажа за независноста на судството! Излажа за враќање на младите! Излажа за смртта на Младенов! Излажа за се! Македонија не заборава! https://t.co/hM3U72ccD5

RT @Igor_rujo: RT @Igor_rujo: Најдобра ташна:

RT @MickoskiHM: Но, сепак да одговорам: Мерките против корона кризата се укинаа по препорака на Комисијата за заразни болести водена од политичарот Караџовски, а одлуката е донесена од владата на Заев и Спасовски.