All deleted tweets from politicians

СДСМ е политичка партија во Република Северна Македонија. Основана е во 1991 година. Членка е на Социјалистичката Интернационала и асоцијативна членка на ПЕС.

This may be an incomplete list. If you think we're missing someone, please send us their Name, Country/State, Political Party, Office they hold or are seeking and, of course, Twitter handle. Thanks!

SDSM (СДСМ) (unknown) tweeted :

Људмил, Замир, Маријана, Милан, Љатифе, Ѓунер и Санела ги рецитираа своите омилени стихови на македонски, албански, влашки, српски, ромски, турски и бошњачки по повод Меѓународниот ден на мајчиниот јазик. 📖 https://t.co/P2vVgJ7OX0

RT @lj_nikolovski: ✅Ја зголемивме социјалната помош за 300% ❌ ВМРО ДПМНЕ не доаѓаа на комисија. ✅ Огромно мнозинство, 80 пратеници го поддржаа законот за ЈО. ❌ВМРО ДПМНЕ кукавички застана во одбрана на криминалот и бандитите во нивните редови.

RT @lj_nikolovski: ✅ СДСМ ја покачи минималната плата. ❌ВМРО ДПМНЕ силно се спротивставуваше и се закануваше дури и со протести. ✅Изгласавме закон за субвенција на придонесите за компаниите кои ќе ја покачат платата до 6.000 денари. ❌ВМРО ДПМНЕ блокираше.

RT @Zoran_Zaev: Ние три чекори кон правда, ВМРО-ДПМНЕ чекор кон одбрана на криминалот. Затоа не сме и никогаш нема да бидеме исти. Ние ќе продолжиме да работиме за граѓаните, тие ќе продолжат да работат за криминалците. Ние ја носиме државата кон ЕУ и НАТО, тие се обидуваат да ја вратат назад. https://t.co/8n4E44tYbd

RT @Zoran_Zaev: Заедно да чекориме од местото каде се изгласа Законот за јавно обвинителство – од Собранието, до местото каде треба да ги видиме конечните правни разрешници – судот! Се гледаме утре во 18 часот пред Собранието, чекориме за правда!

RT @Zoran_Zaev: Ве повикувам сите правдољубиви луѓе, утре – понеделник, во 18 часот, пред Собранието на Република Саеверна Македонија, да чекориме во име на правдата. Ве повикувам да се приклучите кон Маршот „Чекориме за правда”. https://t.co/oGslzFfT9h

RT @Zoran_Zaev: Владата предводена од #СДСМ материјално обезбеди 12.000 стечајни работници за 2 и пол години, со што покажавме дека вистински се грижиме за најранливите. Ја повикувам министерката Мизрахи, да даде позитивно мислење за измените на Законот за материјално обезбедување на стечајци. https://t.co/Km9JQ1tXoO

RT @Zoran_Zaev: #НАТО не е само безбедност и сигурност. Членството во НАТО значи и повеќе инвестиции, нови работни места и повеќе пари кај граѓаните. Се работи за сите наши деца, за сегашноста и за иднината. https://t.co/9ViWPLpgqP

RT @Sekerinska: RT @Sekerinska: НАТО значи брзо темпо! Нашето членство во НАТО е прашање на денови! #DefMin #NATO https://t.co/XafkUjoAX3

RT @Zoran_Zaev: Целиот наш народ, сите наши граѓани се горди на овој историски успех – Северна Македонија, 30-та земја-членка на НАТО! Заедно сме, рамо до рамо со најсилните, најмоќните демократски држави во светот! 🇲🇰 #МКвоНАТО #MKinNATO https://t.co/wEnmImNgSR