All deleted tweets from politicians

Politician, Vice President of VMRO DPMNE Macedonia, center-right and conservative

This may be an incomplete list. If you think we're missing someone, please send us their Name, Country/State, Political Party, Office they hold or are seeking and, of course, Twitter handle. Thanks!

RT @andretolstoi: VP of Macedonian opposition Aleksandar Nikolovski claims that current government ministers hold work hours of 10am to 2pm…

Денеска во Брисел заедно со Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова Претседателот Христијан Мицкоски и Тимчо Муцунски остваривме средба со Јавиер Хуртадо Мира, Претседател на Заедница на млади демократи на Европа. https://t.co/6XMF7IhuFY

Вечерва од 20:15 часот следете ме на МТВ гостувам во интервју во кое ќе разговараме за сите актуелни политички теми. Гледајте! https://t.co/jS1N3PzXqv

Видеото од моето интервју за „Отворено" на Алфа ТВ, интересно и динамично интервју. Гледајте! youtube.com/watch?v=gi3rf8…

RT @dejpan11: Уста полна Македонија, а пустош на дело ! Најзагадена, најсиромашна, последна како место за живеење, најлоша инфраструктура.…

Прочитајте ја мојата нова колумна. Насловот на оваа колумна е реченица која најчесто ја кажуваат претставници на власта, луѓе блиски на Заев и на СДСМ. Поедноставено се сведува на следново - затоа што Заев и Димитров го сменија името на Македонија. nezavisen.mk/mk/vesti/2019/…

Прочитајте ја мојата нова колумна. Насловот на оваа колумна е реченица која најчесто ја кажуваат претставници на власта, луѓе блиски на Заев и на СДСМ. Поедноставено се сведува на следново - затоа што Заев и Димитров го сменија името на Македонија. nezavisen.mk/mk/vesti/2019/…

Во рамки на посетата на САД остварив средби со @LukeDCoffey–директор за меѓународна политика на Херитиџ,Метју Палмер–заменик помошник Секретар во Стејт Департментот,@mrpaulmccarthy директор за Европа во @IRIglobal и Јан Ерик Суротчак. Предупредив на високата корупција во Владата https://t.co/cMKvT3tXUW

На денешните средби со врвот на НДИ и во Конгресот побарав одржување и демократски избори без полнење кутии и нерегуларности да бидат услов за членството во НАТО и почеток на преговори со ЕУ. https://t.co/IbGhOtxFY8

Ние и после пропаѓањето на референдумот кажавме дека Преспанскиот договор е политички мртов и празно слово на хартија. Првиот ден кога ќе сме на власт и затоа ги бараме изборите, ќе направиме се, затоа што подобар договор за Македонија е возможен. youtube.com/watch?v=fI8B3L…